Jdi na obsah Jdi na menu
 


HERVIS 1/2 marathon

Dva dobrovolníci „skokani“ Výboru dobré vůle na Hervis ½ Maratonu

Dva dobrovolníci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové odskákali sobotní Hervis ½ Maraton, který měří přes 21 kilometrů, po jedné noze. Jan Odehnal a Jan Krédl se půlmaratonu zúčastnili v rámci kampaně „Odskáčeme si to za Vás“, jíž chtěli upozornit na problematiku lidí se zdravotním postižním. Celou trasu odskákali v čase 4 hodiny a 5 minut a tímto výkonem budou zapsáni do České knihy rekordů. 
„Děkujeme jim, že to nevzdali,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. “Bylo totiž potřeba hodně odvahy. Závod byl po třech hodinách předepsaného limitu ukončen a s ním i veškeré doprovodné akce. Byly uzavřeny občerstvovací místa, znovu byl zahájen provoz na silnicích. Kluci to však nevzdali a celou trasu odskákali i v provozu,“ dodává.
Jan Krédl a Jan Odehnal nesplnili limit 3 hodin stanovený Prague International Marathon, a proto již nestihli závěrečnou ceremonii půlmaratonu. Jejich fanoušci jim však připravili vlastní uvítání. „Kluci jsou neuvěřitelní. Sice to nestihli na čas, ale i tak si zaslouží obrovský obdiv. Připravili jsme jim proto vlastní cílovou pásku a jejich výkon řádně oslavíme,“ dodává jeden z fanoušků.
Na běžecké trase byla po celou dobu přítomná komisařka Agentury Dobrý den, jež zastřešuje v České republice oblast rekordů a kuriozit. Výkon Jana Krédla a Jana Odehnala bude zapsán do databanky rekordů v České republice v Pelhřimově a postoupí jako návrh do nové knihy rekordů.
 

 
 


Poslední fotografie
Mail listArchiv

Kalendář
<< září >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30